Akvizice společnosti OPTIMAL

Dne 8.2.2019 převzala ENGIE Česká republika 100% podíl ve společnosti OPTIMAL Facility s.r.o. Důvodem spojení je silně technické zaměření obou firem. Společně budeme i nadále poskytovat spolehlivá a inovativní řešení našim zákazníkům a vytvářet trvalé hodnoty.

Společnost OPTIMAL Facility s.r.o byla založena v roce 2008 a je významným dodavatelem technických služeb, zejména v segmentu logistických center, hotelů a komplexních administrativních budov.

Společnost se zabývá a zajišťuje:

  • provozní činnosti
  • preventivní údržby
  • centrální dispečink
  • pohotovostní službu
  • opravy a instalace
  • zákonné revize a prohlídky
  • generální opravy
  • náhradní díly a spotřební materiál

Společnost OPTIMAL zaměstnává 110 odborníků a specialistů v různých technických oborech, jako jsou například instalatéři, elektrikáři, revizní technici a podob.

Akvizice společnosti OPTIMAL Facility s.r.o je ideálním doplněním našeho portfolia služeb v oblasti technického facility managementu.

Kompetence ENGIE, zejména v oblastech elektro prací, budou rozšířeny o dlouholeté zkušenosti v oblastech TZB a správy budov.

Spojením obou společností vznikne silně technicky zaměřená společnost s ročním obratem více než 450 mil. CZK v oblasti servisu a facility službách a více než 1100 mil. CZK v instalacích.

Naši klienti budou moci počítat s vysokou odborností a dlouholetou zkušeností našich více než 500 odborníků.

Společně se těšíme na ještě intenzivnější spolupráci s našimi zákazníky.

ENGIE je jeden z předních světových dodavatelů energií a řešení v oblasti technické infrastruktury a energetických služeb v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management, služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství a prodej plynu a elektrické energie. V rámci Skupiny ENGIE v ČR působí ENGIE Services a.s., Tractebel Engineering a.s. a ENGIE Energy Management CZ s.r.o.

Zpět na newsletter >>