Kabelový měřící vůz                             

Lokalizace kabelových poruch - kabelový měřící vůz umožňuje veškeré práce týkající se kabelových vedení nízkého a vysokého napětí a lokalizace kabelových poruch.

Měřící kabelové vozy provádí :

  • trasování podzemního vedení elektrických kabelů nízkého nebo vysokého napětí a to jak pod napětím tak bez napětí včetně zjištění hloubky uložení,
  • vyhledání a zaměření poruchy na kabelu nízkého nebo vysokého napětí a to metodou krokového napětí, metodou rázového generátoru nebo za pomocí A rámu s neinvazivní metodou šetrnější ke kabelu,
  • místo poruchy může být předměřeno impulzním radarem a tím zkrácena doba vyhledávání místa poruchy a zkrácena doba větší zátěže kabelu,
  • při zjištění vysokoohmové poruchy možno použít propalovací generátor,
  • vyhledání plášťové poruchy na kabelech vysokého napětí,
  • zkoušky zvýšeným napětím do 40 kV nebo přenosným zařízením do 80 kV, z tohoto měření může být vystaven protokol o zkoušce zvýšeným napětím.

Kabelový měřící vůz je vybaven zařízením od německé firmy SEBA KMT, které zahrnuje generátor vysokého napětí, rázový generátor a reflektograf. K vybavení vozu patří i přenosné zařízení VIVAX pro trasování podzemního vedení včetně vyhledání kabelové poruchy. Kabelový vůz disponuje samostatnou elektrocentrálou pro nezávislé napájení a funkčnost měřícího vozu.

Kabelový měřící vůz obsluhují proškolení zkušební technici , zařízení uvnitř vozu prochází pravidelnými zkouškami a revizemi.

Při vyhledání kabelové poruchy je možno provést i následnou opravu.

Tyto služby zajišťuje divize Energetická infrastruktura, rádi za vámi přijedeme na jakoukoliv lokalitu v České republice.

 

Přímý kontakt

Petr Holeček
Tel: +420 602 506 683
petr.holecek@equans.com

Aleš Formánek
Tel: +420 602 340 438
ales.formanek@equans.com