Staré Město - nové kabely

Naše společnost byla vybrána firmou PREdistribuce  a.s. jako dodavatel projekčních, inženýrských a montážních prací týkajících se velmi náročné obnovy kabelů VN a kabelů a skříní NN na Starém Městě - Josefově v Praze.

Obnova kabelů se týkala mimo jiné takových míst jako jsou Staroměstské náměstí, ulice Pařížská, Maiselova, Dušní, Kaprova, V Kolkovně a další turisticky velmi vytížené lokality v historickém jádru Prahy.

S ohledem na historickou lokalitu Pražské památkové rezervace zapsané do seznamu UNESCO se v rámci elektroinstalací jednalo o velmi jemnou a citlivou ruční práci. Nezbytnou součástí projektu byla spolupráce s architekty a památkáři, některé historické budovy mají propojovací elektro-skříně zabudované v mramoru, ozdobných mozaikách, sousoších či v jiných delikátních materiálech, kde bylo potřeba „umělecké dílo“ odborně rozebrat, provést elektro práce a následně místo uvést do původního stavu.

Projekční práce byly komplikovány značným rozsahem historického území, nutností koordinace jednotlivých zakázek, velkým rozsahem ostatních sítí v daném regionu, kombinací tras kabelů v zemi a v kolektorech, návaznými investičními akcemi jiných investorů a tudíž velmi složitým harmonogramem prací a navazujícím inženýringem vzhledem k intenzivnímu turistickému ruchu v centru Prahy.

Celkový projekt rekonstrukce kabelové sítě navýší kapacitu elektrických rozvodů a podaří se tak uspokojit rostoucí poptávku spotřeby energie i v historickém centru města.

 

ENGIE je přední světová firma, která poskytuje komplexní energetická a technologická řešení vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství našich zákazníků v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management a služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství.

 

Zpět na newsletter >>

Aktuality

15/2/2022
Studenti VŠE v muzeu PRE Více >

8/2/2022
ENGIE a Olympijský festival Více >

10/1/2022
PF2022 Více >