Modernizace Ústřední čistírny odpadních vod

ENGIE se podílí na modernizaci Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově v Praze, dodávky zahrnují projektovou dokumentaci části elektro, rozvaděče a elektrotechnické technologie.

ENGIE Česká republika spolupracuje s konsorciem DEGREMONT WTE WASSERTECHNIK (DWT) na dodávkách a instalacích části VN a NN elektro pro novou čistírnu odpadních vod v Praze.

Smlouvy pokrývají veškeré dodávky elektro a související montážní práce včetně např. nastavení ochran rozvaděčů VN, speciálního požárního oddělení kabelů nebo úplného řídicího systému rozvoden na bázi Siemens-SICAM (návrh, dodávka HW, návrh a dodávka SW, uvedení do provozu). Řídicí systém umožňuje nepřetržitý provoz i v případě poruchy některé z napájecích částí.

Současná čistírna odpadních vod hlavního města Prahy nesplňuje budoucí požadavky národní a evropské legislativy a potřebuje modernizovat. Tato modernizace je naplánována ve dvou krocích. Prvním je výstavba nové ČOV, která významně přispěje ke zlepšení kvality zpracovávané odpadní vody vypouštěné do Vltavy. Druhým krokem bude modernizace stávající ČOV.

Moderní architektonický a urbanistický design komplexu a jeho jednotlivých technologických celků přispějí ke zlepšení celkového prostředí v Praze a ENGIE Česká republika je hrdá, že se na tomto projektu podílí. Je to také skvělý příklad úzké spolupráce mezi ENGIE a SUEZ v České republice.

 

ENGIE je jeden z předních světových dodavatelů energií a řešení v oblasti technické infrastruktury a energetických služeb v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management, služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství a prodej plynu a elektrické energie. V rámci Skupiny ENGIE v ČR působí ENGIE Services a.s.Tractebel Engineering a.s. a ENGIE Energy Management CZ s.r.o.

Zpět na newsletter >>

 

Aktuality

15/2/2022
Studenti VŠE v muzeu PRE Více >

8/2/2022
ENGIE a Olympijský festival Více >

10/1/2022
PF2022 Více >