Rozvaděče z města pohádek

Redaktor časopisu Elektro navštivil výrobu rozvaděčů Cofely.

Jičín je často označován za město pohádek. Velkou měrou se o tento přívlastek zasloužila líbezná vyprávění Václava Čtvrtka o loupežníku Rumcajsovi a jeho rodině, kteří žili v lese Řáholci. A právě do Jičína se vydala redakce časopisu Elektro, aby tam navštívila naši výrobu rozvaděčů. 

Jičínská pobočka ENGIE se zabývá kromě průmyslové automatizace také zakázkovou výrobou elektrických rozváděčů a jejich osazováním elektrickými přístroji renomovaných výrobců (ABB, OEZ, Schneider Electric, Siemens). Za svůj úspěch vděčí tradiční české řemeslnické zručnosti svých zaměstnanců a flexibilitě středně velké firmy. Její konkurenční výhodou jsou rychlost, adaptibilita a kvalita. Díky těmto schopnostem dokáže jičínská pobočka ENGIE se svými 90 zaměstnanci (včetně administrativních pracovníků, obchodníků, projektantů a konstruktérů) konkurovat i velkým výrobcům rozváděčů.

Redakce Elektra měla možnost při své návštěvě nahlédnout do „technologické kuchyně“, kde se vyrábějí elektrické rozváděče. Na otázku, proč si zákazníci vybírají ENGIE, nám odpověděl Ing. Miloslav Kubala, ředitel divize Průmysl takto: „Umíme kvalitu a jsme pružní. Poskytujeme integrované, inovativní a na míru šité služby. Našim cílem je spokojený zákazník, který u nás dostane komplexní řešení pod jednou střechou – od projekce, přes realizaci až po kvalitní servis v rámci celého životního cyklu projektu.“

Jak jsme se mohli ve výrobě elektrických rozváděčů přesvědčit na vlastní oči, panuje zde opravdu čilý ruch a zdá se, že o práci rozhodně nouze není. „Výroba jede nejen ve všední dny, ale také o víkendech,“ vysvětluje Ing. Kubala a dodává: „Stávající výrobní prostory však již kapacitně nestačí. V současné době začínáme realizovat podstatné rozšíření výrobních ploch, připravujeme modernizaci technologického vybavení a organizujeme nábor nových pracovníků.“

Rozvaděčové skříně ENGIE vyhovují souboru norem ČSN EN 61439 (funkční a typové zkoušky, elektromagnetická kompatibilita, ochrana krytem aj.), mají certifikaci a jsou určeny pro zákazníky z celého světa. Každá skříň je zde vyráběna vlastní technologií z děrovaných a ohýbaných profilů podle individuálních požadavků zákazníka. Výjimkou nejsou ani skříně pro kritické aplikace (tropy, seismicita apod.), kde je kladen důraz především na bezpečnost, spolehlivost, odolnost a účinnost. Společným jmenovatelem skříní ENGIE jsou vynikající kvalita, adaptibilní řešení, zákaznický servis a příznivá cena.

V jičínském ENGIE si velmi dobře uvědomují, že řemeslná zručnost pracovníků je stejně důležitá, jako jsou důležité i vize, jejichž realizace přinesou firmě stabilitu a dlouhodobě zajistí práci lidem v regionu.

„Zatímco se realizuje jeden projekt, už se mně v hlavě rodí další. Je třeba být aktivní, rychle reagovat na změny v elektrotechnice a hledat díry v trhu. Jde např. o rostoucí význam obnovitelných zdrojů energie, decentralizaci výroby elektřiny, chytré sítě, skladování elektřiny atd. Tyto změny pro nás představují výzvy, ale současně také velké šance stát se předním hráčem v našem tržním segmentu.“

Návštěva redakce Elektra v jičínské poboce ENGIE na nás udělala velmi dobrý dojem a není pochyb o tom, že o této společnosti ještě v budoucnu hodně uslyšíme. Jedno je však jisté již nyní: ve městě pohádek – Jičíně jsme nenašli les Řáholec ani loupežníka Rumcajse, ale zato ENGIE – flexibilní a dynamicky se rozvíjející českou firmu s velmi dobrou perspektivou do budoucna.

Zdroj: Elektro 10/2015

 

ENGIE je přední světová firma, která poskytuje komplexní energetická a technologická řešení vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství našich zákazníků v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management a služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství. 

Zpět na newsletter >>

Aktuality

15/2/2022
Studenti VŠE v muzeu PRE Více >

8/2/2022
ENGIE a Olympijský festival Více >

10/1/2022
PF2022 Více >