Modernizace výroby rozvaděčů

ENGIE Services se v listopadu dočkala brzkého předvánočního dárku na zámečnické výrobě v Jičíně, kde došlo k výměně děrovacího stroje pro výrobu rozvaděčů od společnosti Trumph.

Mezigenerační výměna byla nutností, neboť původní stroj zde stál přes osm let a v posledních letech byl stále více poruchový, čímž výrazně zatěžoval rozpočet dílny. V rámci této výměny byla povýšena i výrobní řada. V minulosti zde pracoval TruPunch 1000 a v současné době máme TruPunch 3000, který zvládá rychleji zpracovat plech a pojme plechy o větší délce (konkrétně do 2500 mm, v minulosti to bylo pouze do 2200 mm). V rámci zefektivnění výroby disponuje stroj větším počtem uchycovacích míst pro nástroje a ke stroji byly dokoupeny tzv. multitools, které na sobě nesou několik nástrojů najednou, což pracovníkům ušetří přestavování stroje a zrychlí zpracování plechu. I přes vyšší vstupní náklad je jasné, že stroj zvýší efektivitu zámečnické dílny. V neposlední řadě je tu komfort osob obsluhujících stroj. Díky jiné koncepci vysekávací hlavice pohánějící samotné vysekávání a změnou uspořádání stolů, na kterých se posouvá plech, dojde ke snížení hluku.

ENGIE je již po mnoho let stálicí na trhu s rozvaděčovými
skříněmi, ať již prázdnými či plně vybavenými.
Portfolio výrobků sahá od rozvaděčů MaR vybavených
ovládacími přístroji renomovaných značek,
přes rozvaděče určené pro výrobní haly a obchodní centra,
až po technologicky náročné sestavy pro nejnáročnější oblasti průmyslu.

Všechna řešení do 4000 A jsme schopni obsáhnout ve vlastních skříních s označením AR - volně stojící a AE - zavěšené na zeď. Všechny tyto typy rozvaděčů jsme schopni přizpůsobit požadavkům zákazníka jak velikostí a tvary, tak i rozmanitou výbavou, kterou vytvoříme dle jeho požadavků. Vyšší proudově zatížitelné rozvaděče řešíme s pomocí komponentů našich dodavatelů. Do rozvaděčů používáme materiál od různých renomovaných výrobců jako jsou Schneider Elecric, OEZ, Legrand apod.. Jsme také výhradní výrobci výsuvného rozvaděčového systému OKKEN od společnosti Schneider Electric, který lze použít do 6300 A.

V mezinárodním hledisku jsme díky rozsáhlé spolupráci s našimi dceřinými společnostmi známou značkou na evropském trhu. Další mezinárodní úspěchy slavíme s našimi dlouholetými partnery, kteří naši značku donesli až do Asie, Arábie či Latinské Ameriky. Naše rozvaděče se vyskytují například ve vodní elektrárně Tři soutěsky v Číně, ve výrobním závodě AGC v Brazílii, v elektrárně na Kubě či v závodě na zpracování hliníku v Dubaji.

Segment výroby rozvaděčů společnosti ENGIE Services je plně připraven odpovědět na různé výzvy z trhu, ať již českého, nebo mezinárodního. Vždy se snažíme dát zákazníkovi vše, co požaduje a očekává od renomované značky se solidním postavením na trhu.

Zbyněk Kobrle, manažer výroby rozvaděčů 

ENGIE je jeden z předních světových dodavatelů energií a řešení v oblasti technické infrastruktury a energetických služeb v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE Services a.s. nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management a služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství. 

Zpět na newsletter >>

Aktuality

15/2/2022
Studenti VŠE v muzeu PRE Více >

8/2/2022
ENGIE a Olympijský festival Více >

10/1/2022
PF2022 Více >