Ronal Jičín: elektroinstalace v nové lakovně

Na konci roku 2017 společnost EQUANS (ještě po názvem ENGIE Services) dokončila silové elektroinstalace a řízení technologie lakovacích linek v objektu nové lakovny závodu RONAL Jičín. Technologie lakovny se dělí na dvě nezávislé lakovací linky – velká a malá. Dodavatelem technologie a zároveň naším zákazníkem byla italská pobočka ÖLPIDÜRR S.p.A německé firmy DÜRR. Mokrou technologii stříkacích boxů dodávala italská společnost VERIND a práškovou část dodala německá společnost WAGNER. Celý proces lakovny je plně automatizován, ruční práce je nutná pouze na navěšování obrobených kol do lakovny, veškerá ostatní manipulace je plně robotizována včetně finálního ukládání kol na palety a jejich zabalení.

Výstavbou nové lakovny dosáhla jičínská pobočka koncernu RONAL GROUP zvýšení roční produkce z 1,7 mil. kol na 2,5 mil. kol a dále snížení ekologické zátěže na životní prostředí.

Dodávky společnosti EQUANS (ještě po názvem ENGIE Services) se v celkové rozsahu vyšplhaly na délku kabelů přes 80 km, celková délka kabelových tras je 5,5 km.

Zákazník: OLPIDÜRR S.p.A

Realizace: 03 – 11/2017