Strategie ENGIE

V únoru 2019 představila Isabelle Kocher, generální ředitelka skupiny ENGIE strategii pro nadcházející tříleté období.

Strategie skipiny ENGIE je postavena na třech základních bodech:

Teritoria – ENGIE se v následujících letech zaměří na 50 strategických zemí, ve kterých bude působit. Tato skutečnost znamená, že ENGIE omezí své aktivity a ze současného působení v 70 zemích se bude dále orientovat na 50 hlavních, mezi které patří i Česká republika. V řadě zemí má ENGIE velmi omezené aktivity a není-li možné tyto aktivity ve shodě se strategií rozvíjet, je výhodnější je opustit. V rámci zvolených zemí bylo určeno 20 hlavních, jež jsou klíčové pro další rozvoj, a které bude i ENGIE Česká republika svými aktivitami podporovat, zejména sousední země jako je například Německo. 

Orientace – globálně se ENGIE bude dále zaměřovat na TOP 500 mezinárodních zákazníků. Cílem je se o tyto zákazníky starat v jednotlivých teritoriích, nabízet na míru připravená řešení a využít synergií i zkušeností získaných celosvětově. S mnoha těmito zákazníky máme již dnes dlouholeté obchodní vztahy, které chceme dále rozvíjet. Akvizice společnosti OPTIMAL, která proběhla v únoru 2019, již byla posouzena dle nových strategických priorit a schválena právě díky své prospěšnosti pro rozvoj našich aktivit u klíčových zákazníků.

Role ENGIE Česká republika – spočívá především v podpoře klíčových 20 zemí a TOP 500 globálních zákazníků, čímž se uplatňují globální trendy i strategie ENGIE na národní úrovni. V řadě těchto pro skupinu prioritních oblastí (viz puzzle) jsme již začali v ČR budovat silnou pozici. Lokální strategie tyto cíle rozvíjí na místní úrovni a přináší také vlastní oblasti strategického rozvoje

ENGIE je jeden z předních světových dodavatelů energií a řešení v oblasti technické infrastruktury a energetických služeb v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management, služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství a prodej plynu a elektrické energie. V rámci Skupiny ENGIE v ČR působí ENGIE Services a.s.Tractebel Engineering a.s. a ENGIE Energy Management CZ s.r.o.

Zpět na newsletter >>

Aktuality

15/2/2022
Studenti VŠE v muzeu PRE Více >

8/2/2022
ENGIE a Olympijský festival Více >

10/1/2022
PF2022 Více >